هیچ دارویی در زمینه کاهش مرگ کرونایی در پروتکل های درمانی وارد نشده است

به گزارش وبلاگ هیچکس، رییس کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه داروهای ادعا شده در کشور برای کاهش مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا اثرات اثبات شده ای ندارند، گفت: هیچ دارویی در این زمینه در پروتکل های درمانی بین المللی وارد نشده است.

هیچ دارویی در زمینه کاهش مرگ کرونایی در پروتکل های درمانی وارد نشده است

مصطفی قانعی رییس کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا گفت: در مورد فراوری داروهای گیاهی برای درمان بیماری کرونا، گفت: در پروتکل های درمانی این بیماری تاکید شده است که این داروها می توانند برای تسکین بیماری مورد استفاده قرار گیرند.

وی ادامه داد: زمانی که سازمان غذا و دارو تاییدیه برای دارویی صادر می نماید، می توان از آن دارو برای درمان استفاده کرد.

قانعی اظهار کرد: ولی آنچه که به عنوان دارو برای بیماری کووید-19 در نظر داریم، دارویی است که بتواند در ICU بیمارستان ها به کاهش مرگ بیماران مبتلا منجر گردد. بر این اساس تا به امروز 3 داروی کورتیکوئید استروئید، داروی ضد انعقاد و اکسیژن به عنوان داروهایی که در کاهش مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا موثر هستند، معرفی شده اند.

دبیر کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا تاکید نمود: سایر داروها اعم از آن دسته از داروهایی که فراوری آنها اعلام شده است، اثر اثبات شده ای ندارند و در پروتکل های درمانی بین المللی نیز وارد نشده اند، ضمن آنکه در کشور نیز دارویی که منجر به کاهش مرگ ومیر ناشی از این ویروس گردد، در اختیار نداریم.

اخیرا از سوی بعضی از مسئولان ادعای کشف دارویی برای درمان بیماری کووید-19 اعلام شده است که به گفته دکتر قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی تا به امروز چنین دارویی نه در پروتکل های درمانی جهانی وارد شده و نه در ایران به فراوری رسیده است.

منبع: همگردی

به "هیچ دارویی در زمینه کاهش مرگ کرونایی در پروتکل های درمانی وارد نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ دارویی در زمینه کاهش مرگ کرونایی در پروتکل های درمانی وارد نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید