ماجرای انصراف لیلا حاتمی از دسته دختران چه بود؟

به گزارش وبلاگ هیچکس، تسنیم/ منیر قیدی درباره علت انصراف لیلا حاتمی از بازی در فیلم دسته دختران توضیحاتی ارائه کرد.

ماجرای انصراف لیلا حاتمی از دسته دختران چه بود؟

منیر قیدی درباره ساخت سریال ویلایی ها که در فضای مجازی بسیار پخش شد، تأکید کرد: خبر اشتباهی بود که نمی دانم از کجا عایدی. من فعلاً به دسته دختران و رسیدنِ این فیلم به اکران و بقیه کارهایش فکر می کنم.

او درباره این فیلم سینمایی و اولین اکرانِ آن شرح داد: ما این روزها درگیرِ مونتاژ و صداگذاری این کاریم و ان شاءالله برای اولین بار در جشنواره فیلم فجر به نمایش درخواهد آمد.

این کارگردان شناخته شده درباره سختی های دسته دختران گفت: آنچه در تصورتان از سختی است می توانید برای این کار متصور شوید. دسته دختران را در گرمای بالای 40 درجه در اهواز و شرایط سخت کرونایی، همه چیز دست به دست هم داد کار ما بسیار سخت تر گردد.

قیدی درباره تفاوت ویلایی ها با دسته دختران شرح داد: دو فرم متفاوتند؛ یکی آرام و یکی دیگر پرتحرک؛ من در ویلایی ها قصه ای را در یک فضای تلخ پر از انتظار و سکوت و سکون بیان می کنم و لازمه اش یک نوع کارگردانی است و در دسته دختران که ویژگی های خاص خودش را داشت و پرتحرک و اکشن بود هم یک نوع کارگردانی دیگری می طلبید. ما دو سکانس نداریم یک جا ایستاده باشیم و همه چیز فرق دارد.

او درباره اتفاقی که برای تماشاگر دسته دختران به هنگام تماشا رخ می دهد، گفت: این فیلم دو وجه دارد؛ یک بخشی از تاریخ مقاومت خرمشهر است که کتاب درباره اش زیاد چاپ شده اما در فیلم ها کمتر به آن پرداخته اند. من در ویلایی ها سعی کردم و اینجا شاید بیشتر به این سمت رفته ام که برای نسلِ الان فیلم بسازم. یعنی اینکه نمی خواستم هم نسل های خودم و قبل تر از خودم بگویند ما مثلاً یک بعلاوه خاطره ای داشتم و چقدر خوب بود. واقعیت این است می خواهم آن نسلی که هیچ خاطره ای از این جنگ و مقاومت ندارند این فیلم برایشان مجذوب کننده باشد. با خودشان بگویند چه آدم های مهمی داشتیم که الان نداریم و یا کمتر داریم. هدفم بیشتر نسل جوان بوده که به تعبیری آشنایی زدایی نموده باشم.

قیدی در پاسخ به سؤالی درباره انصراف لیلا حاتمی، گفت: لیلا خیلی منطقی و محبت آمیز نگران کرونا بود و بالأخره دو تا بچه هم داشت و از این جهت نتوانستیم ایشان را در فیلم داشته باشیم. البته خوشبختانه هیچ کدام از بازیگران و عوامل اصلی کار کرونا نگرفتند و کار در آن شرایط سخت هوایی و کرونایی اهواز به خوبی پیش رفت.

او در انتها درباره شخصیت پردازی و بازیگرانِ ویلایی ها و در دسته دختران گفت: سعی می کنم از خودِ بازیگر به خود بازیگر نزدیک باشد؛ یعنی آن حس منتقل گردد. گاهی اوقات یک چیزهایی را تغییر می دهم تا با حس و حال آن بازیگر هماهنگ گردد. اتفاقاتی که شاید برای خود آن بازیگر خیلی در دسترس نباشد. بخشی از وجود او را هم در آن اتفاق دخیل می کنم.

منبع: همگردی

به "ماجرای انصراف لیلا حاتمی از دسته دختران چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای انصراف لیلا حاتمی از دسته دختران چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید