زندگی در کوهستان بعد از قتل پدر

به گزارش وبلاگ هیچکس، تهران (پانا) - پسر جوان که 20 ماه قبل پدر روانپزشکش را به خاطر اختلاف خانوادگی به قتل رسانده بود در عملیات تعقیب و گریز پلیسی بازداشت شد.

زندگی در کوهستان بعد از قتل پدر

به گزارش ایران، عصر نخستین روز شهریور سال 98 پسر جوانی پدرش را که با شلیک گلوله مجروح شده بود به بیمارستان منتقل کرد. مرد میانسال بلافاصله در بیمارستان بستری و تحت درمان قرار گرفت اما شدت جراحت و خونریزی مرگ او را رقم زد.

پسر جوان در تحقیقات گفت: پدرم برای گذاشتن کیسه زباله از خانه خارج شد، چند لحظه ای از رفتن او نگذشته بود که صدای تیراندازی و به دنبال آن فریاد به گوشم رسید. فوراً خودم را به بیرون ازخانه رساندم و پدرم را در حالی که خونین در کنار سطل زباله روی زمین افتاده بود دیدم. چون سر ظهر بود و کسی در خیابان نبود، نمی دانم چه کسی این کار را انجام داده، سریع او را به بیمارستان منتقل کردم.

در حالی که مرگ این روانپزشک با شلیک گلوله از سوی مأموران کلانتری به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام شد، پسر جوان به بهانه ای از بیمارستان خارج و متواری شد.

با اعلام این خبر، بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی پایتخت و تیم بررسی صحنه جرم راهی خانه مقتول در خیابان یخچال شدند. در مقابل خانه، آثاری از شلیک گلوله و درگیری مشاهده نشد. اما زمانی که مأموران پا به خانه مرد میانسال گذاشتند، مدارکی به دست آمد که احتمال قتل خانوادگی را قوت بخشید. آثار شلیک گلوله روی در، لکه های خون پشت در خروجی خانه و آثار درگیری نشان از آن داشت که قتل در مقابل در خروجی آپارتمان رخ داده است.

جنایت خانوادگی

بدین ترتیب کارمطلعان اداره دهم پلیس مطلعی پایتخت به تحقیق از اعضای خانواده مقتول پرداختند. پسر کوچک مقتول در تحقیقات از درگیری پدر و برادرش صحبت به میان آورد اما این را که چه کسی به پدرش شلیک کرده، بیان نکرد.همسر مقتول نیز مدعی بود که برای شرکت در مراسم ختم مادرش خانه را ترک کرده و از وقوع جنایت بی خبر بوده است.

با کنار هم قرار دادن مدارک و شواهدی که در تحقیقات به دست آمد، مشخص شد عامل این جنایت، پسر مقتول به نام شهرام بوده است.

با مشخص شدن هویت عامل جنایت، تحقیقات برای دستگیری شهرام ادامه یافت. اما هیچ رد و سرنخی از پسر 30 ساله به دست نیامد. تا اینکه با گذشت 20 ماه از قتل دکتر روانپزشک، کارمطلعان اداره دهم پلیس مطلعی پایتخت مطلع شدند که شهرام هر چند وقت یکبار مخفیانه به دیدن خانواده اش رفته و با آنها دیدار می کند.

با مشخص شدن این موضوع و هماهنگی با بازپرس حبیب الله صادقی، کارمطلعان جنایی راهی خانه مقتول شده و محل را به صورت نامحسوس زیر نظر گرفتند.

دستگیری هنگام فرار

با گذشت چند روز کارمطلعان جنایی، متوجه شدند که شهرام شبانه وارد خانه شده است. بررسی ها برای دستگیری او شروع شد اما متهم که ازحضور مأموران با خبر شده بود، از طریق پشت بام اقدام به فرار کرد.

بدین ترتیب تعقیب و گریز شروع شد و شهرام با رساندن خود به خیابان از یک موتور سوار خواست تا او را سوار کند. اما راکب موتورسیکلت پس از طی مسافتی زمانی که متوجه شد مأموران در تعقیب مسافرش هستند، موتور را متوقف و او را پیاده کرد. متهم که مأموران را همچنان در تعقیب خود می دید، ناگهان متوجه خودروی پرایدی شد که راننده اش برای باز کردن در پارکینگ پیاده شده بود اما همسرش داخل ماشین نشسته بود. متهم قصد داشت سوار پراید شود و فرار کند اما زن جوان بسرعت سوئیچ خودرو را برداشت و در همین فاصله مأموران نیز خود را به متهم رسانده و او را دستگیر کردند.

وی پس از دستگیری به قتل پدرش اعتراف کرد و گفت: با پدرم اختلاف داشتم روز حادثه بعد از خوردن غذا، با هم دعوایمان شد. می دانستم اسلحه پدرم کجاست، به سراغ آن رفته و به سمت پدرم نشانه گرفتم. پدرم با دیدن اسلحه به سمت در خروجی رفت تا فرار کند اما من تیر را شلیک کردم. بعد از اصابت گلوله به پدرم پشیمان شدم و فوراً او را به بیمارستان رساندم، زمانی که متوجه مرگ او شدم از بیمارستان فرار کردم.

او در رابطه با 20 ماه زندگی مخفیانه اش گفت: پدرم همیشه در خانه دلار نگهداری می کرد. من بعد از فرار از بیمارستان به خانه آمده و 25 هزار دلار و مقداری پول نقد برداشتم و فرار کردم. چند ماهی در یکی از کوهستان های اطراف زندگی کردم. مدتی هم به باغ یکی از اقوام در شهریار رفتم. هر چند وقت یکبار هم به مادرم سر می زدم. تصور نمی کردم که پلیس از این ماجرا با خبر شود و بعد از این همه مدت دستگیر شوم.به دستور بازپرس جنایی، متهم در اختیار کارمطلعان اداره دهم پلیس مطلعی پایتخت قرار داده شد و تحقیقات ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "زندگی در کوهستان بعد از قتل پدر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندگی در کوهستان بعد از قتل پدر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید