ذوالفقارنسب: بیش از 30 درصد بازیکنان خارجی لیگ ما بی کیفیت هستند، از تصمیم وزارت ورزش استقبال می کنم

به گزارش وبلاگ هیچکس، بیژن ذوالفقارنسب، پیشکسوت فوتبال کشورمان از تصمیم وزارت ورزش و جوانان در منع باشگاه های استقلال و پرسپولیس در جذب مربیان و بازیکنان خارجی استقبال کرد.

ذوالفقارنسب: بیش از 30 درصد بازیکنان خارجی لیگ ما بی کیفیت هستند، از تصمیم وزارت ورزش استقبال می کنم

بیژن ذوالفقارنسب درباره تصمیم وزارت ورزش و جوانان برای ممنوعیت باشگاه های استقلال و پرسپولیس برای جذب مربیان و بازیکنان خارجی، به خبرنگار ورزشی وبلاگ هیچکس گفت: اگر این تصمیم براساس تحقیقات و تحلیل مدیریتی و اقتصادی باشد، از آن استقبال می کنم، چون مدیران ما در این زمینه خیلی کم دخالت می کنند. این دو باشگاه این همه به راستا خود ادامه دادند و کارها روی دور معیوبی چرخیده است. هزینه کلانی در این بخش صورت گرفته، اما نتایج جالبی به دست نیامده و اثر خوبی بر جای نگذاشته است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا قانون می تواند موجب عدم نتیجه گیری دو تیم در لیگ قهرمانان آسیا شود یا خیر، گفت: این موضوع می تواند در مسابقات آسیایی مؤثر باشد، اما نتایج آن در طولانی مدت مشخص خواهد شد. هر دو باشگاه بدهی زیادی دارند که باید به آن رسیدگی شود.

پیشکسوت فوتبال کشورمان با اشاره به ورود بازیکنان بی کیفیت به فوتبال ایران در سال های گذشته توضیح داد: تعدادی از باشگاه های ما در سال های اخیر، بازیکنان خارجی خوبی نگرفته اند و واسطه ها بازیکنان بی کیفیتی وارد فوتبال کشور کردند. می توان گفت بیش از 30 درصد بازیکنانی که در سال های اخیر وارد ایران شدند، کیفیت خوبی نداشتند که به جای آنها می توانستیم از جوانان خود استفاده کنیم. در این مدت، جریان های دیگری در فوتبال کشور به نفع رسیدند تا اینکه فوتبال ما سود ببرد.

ذوالفقارنسب درباره اعلام آمادگی فدراسیون فوتبال برای میزبانی جام ملت های آسیا در سال 2027 و امکانات فعلی فوتبال کشور بیان نمود: اگر ایران میزبان جام ملت های آسیا شود، بازی ها در شهرهای مختلف برگزار می شود و همه دیدارها در تهران نخواهد بود. تعدادی از شهرهای ما ورزشگاه های استانداردی دارند و مردم هم به خوبی از مسابقات استقبال می کنند، اما آنها نه هتل مناسب دارند، نه فرودگاه مناسب و نه قابلیت برگزاری مسابقاتی در این سطح.

وی با بیان اینکه میزبانی فقط به زیرساخت های ورزشی مربوط نیست، اعلام کرد: اعتقاد دارم اگر میزبانی چنین تورنمنتی را کسب کنیم، قطعاً به نفع ورزش کشور خواهد بود، چرا که بالاجبار باید اقداماتی چون ساخت اماکن ورزشی، هتل ها و خوابگاه های مجهز بسازیم. امیدوارم در صورت میزبانی جام ملت های آسیا، دولت و وزارت ورزش و جوانان کمک کنند تا زیرساخت های لازم ایجاد شود.

رئیس کانون مربیان فوتبال ایران درخصوص اظهارات پرویز مظلومی که گفته بود کسی کانون مربیان فوتبال ایران را تحویل نمی گیرد، بیان نمود: مظلومی مربی خوشنامی است و حتماً روی موضوعاتی که او گفته بحث خواهیم کرد. در این باره بعداً توضیح می دهم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ذوالفقارنسب: بیش از 30 درصد بازیکنان خارجی لیگ ما بی کیفیت هستند، از تصمیم وزارت ورزش استقبال می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذوالفقارنسب: بیش از 30 درصد بازیکنان خارجی لیگ ما بی کیفیت هستند، از تصمیم وزارت ورزش استقبال می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید