خبرنگاران دستور رئیس کل دادگستری گیلان برای توقف برداشت چوب از جنگل های شفت

به گزارش وبلاگ هیچکس، رشت - خبرنگاران- رئیس کل دادگستری گیلان با توجه به موسم زایش طبیعت در فصل بهار و آسیبی که قطع درختان به حیوانات و پرندگان وارد می نماید، دستور توقف برداشت چوب از جنگلها را در این فصل داد.

خبرنگاران دستور رئیس کل دادگستری گیلان برای توقف برداشت چوب از جنگل های شفت

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی دادگستری گیلان، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان در جریان این بازدید با اشاره به اعتراض و مطالبه گری به حق مردم برای توقف قطع درختان در فصل بهار گفت: با توجه به زایش طبیعت در فصل بهار و آسیبی که قطع درختان به حیوانات و پرندگان وارد می نماید با دستور رئیس کل دادگستری گیلان برداشت چوب از جنگلها در این فصل متوقف شد.

احمد آقایی با بیان اینکه صنعت زراعت چوب عامل ایجاد اشتغال و راهی برای حفاظت و صیانت از جنگل هاست که باید در وقت و فصل مناسب خود صورت گیرد، گفت: با دستور توقف برداشت چوب از جنگلها این امر به فصل مناسب آن موکول شد و ضروری است پس از برداشت نیز کاشت درختان جایگزین به سرعت شروع گردد.

وی همچنین به حادثه اخیر حمله به وبلاگ هیچکس در شفت اشاره و توضیح داد: به دستور موکد رئیس کل دادگستری گیلان به دادستان شهرستان شفت، با عوامل تعرض به وبلاگ هیچکس در این شهرستان قاطعانه برخورد می گردد.

جنگل های مختلط کاسپی هیرکانی یک زیست منطقه در زیست بوم جنگل های مختلطِ پهن برگِ حاشیهٔ جنوبی دریای خزر و کناره شمالی البرز به مساحت 55٬000 کیلومتر مربع ، هفت درصد مساحت ایران است که در کنارهٔ جنوبی و جنوب باختری دریای خزر در بخش هایی از 5 استان شمالی ایران قرار گرفته و در دو کشورِ ایران و جمهوری آذربایجان است. این جنگل از منطقه پارک ملی هیرکان جمهوری آذربایجان شروع و تا استان خراسان شمالی در ایران امتداد دارد و در ایران، مورد حفاظت مشترک سازمان حفاظت محیط زیست ایران و سازمان میراث فرهنگی است.

این جنگل با قدمت 25 تا 50 میلیون سال (دوره پالئوژن) یکی از ارزشمندترین جنگل های دنیا به شمار می آید و از آن به عنوان موزه طبیعی یاد می گردد. در آن موقع بیشتر مناطق معتدل شمالی کره زمین را اینگونه جنگل ها پوشانده بودند. در عصر یخبندان، کواترنری این جنگل ها کوچکتر شدند اما با سرانجام عصر یخبندان دوباره گسترش یافتند. بیش از 3200 گونه گیاهی، 44 درصد آوندداران، 58 گونه پرنده، 58 گونه پستاندار از جمله پلنگ ایرانی در این جنگل ها زندگی می نمایند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران دستور رئیس کل دادگستری گیلان برای توقف برداشت چوب از جنگل های شفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دستور رئیس کل دادگستری گیلان برای توقف برداشت چوب از جنگل های شفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید