باران و برف در این 14 استان

به گزارش وبلاگ هیچکس، سازمان هواشناسی از بارش باران و برف طی امروز تا چهارشنبه اطلاع داد و برای 14 استان هشدار آب گرفتگی، لغزندگی جاده ها و خسارت بخ محصولات کشاورزی صادر کرد.

باران و برف در این 14 استان

وبلاگ هیچکس: به گزارش تسنیم، بر اساس پیش بینی کلی نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در استان های اصفهان، یزد، کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، نیمه شرقی فارس، بخش هایی از خراسان رضوی، سمنان، شرق دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های البرز شرقی، ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی رگبار باران، گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می گردد.

این شرایط فردا دوشنبه در منطقه ها شرق و جنوب شرق و بخش هایی از شمال شرق ادامه دارد و سامانه بارشی به تدریج از کشور خارج می گردد.

روزهای سه شنبه و چهارشنبه در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز و منطقه های از شمال شرق کشور رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و پنجشنبه در بیشتر منطقه ها کشور جو نسبتاً پایداری انتظار می رود.

به گزارش تسنیم، روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در بخش هایی از شمال شرق و شرق کشور افزایش سرعت باد و در منطقه ها مستعد گردوخاک پیش بینی شده است. بعلاوه طی سه روز آینده خلیج فارس و سه شنبه دریای خزر مواج است.

توصیف سامانه: تشدید فعالیت سامانه بارشی

زمان انتها: یکشنبه 1402/08/14

نوع مخاطره: رگبار شدید باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و کاهش نسبی دما

منطقه اثر:

یکشنبه 1402/08/14: خراسان جنوبی، نیمه شمالی سیستان و بلوچستان، شمال شرق اصفهان، جنوب یزد و کرمان.

اثر مخاطره: اختلال در سفرهای بین شهری، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه ها، آب گرفتگی معابر، وزش باد شدید موقت، صاعقه، خسارت به سازه های موقت از جمله بنرها، داربست ها، تابلوهای تبلیغاتی و شکستن درختان کهنسال، اختلال در ناوگان حمل و نقل عمومی و خسارت به ماشین آلات و محصولات باغی و زراعی.

توصیه: اجتناب از سفرهای غیر ضروری، پرهیز از تردد و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، عدم فعالیت های کوه نوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی و پاکسازی دهانه پل ها، لایروبی کانال ها و آب روها.

توصیف سامانه: ادامه فعالیت سامانه های بارشی

زمان انتها: دوشنبه 1402/08/15

نوع مخاطره: رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت

منطقه اثر:

یکشنبه 1402/08/14: هرمزگان، سیستان و بلوچستان، شمال و شرق فارس، یزد، اصفهان، شرق چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، سمنان، گلستان، مازندران و شرق گیلان.

دوشنبه 1402/08/15: سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، جنوب شرق خراسان رضوی، هرمزگان و نیمه جنوبی کرمان.

اثر مخاطره: احتمال لغزندگی جاده ها، احتمال آب گرفتگی محدود معابر، احتمال جاری شدن روان آب ، وزش باد شدید موقتی، احتمال خسارت به سازه های موقت از جمله بنرها، داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی و احتمال شکستن درختان کهنسال، احتمال تاخیر در پرواز و احتمال خسارت به محصولات و ماشین آلات کشاورزی.

توصیه: عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در فعالیت های کوه نوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی و پاکسازی دهانه پل ها، لایروبی کانال ها و آب روها، اجتناب از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره و انتقال محصولات کشاورزی به انبارهای استاندارد.

منبع: توریسم آنلاین

به "باران و برف در این 14 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باران و برف در این 14 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید