نخست وزیر اوکراین: به هر یک از خانواده های قربانیان سقوط هواپیما 8350 دلار غرامت پرداخت خواهد شد ، دیپلماتهای ما همزمان در حال آنالیز چگونگی دریافت غرامت از ایران هستند

به گزارش وبلاگ هیچکس، حسن روحانی و ولودیمیر زلنسکی، رؤسای جمهور ایران و اوکراین عصر شنبه برای دومین بار در هفتۀ گذشته با یکدیگر بصورت تلفنی در موضوع سقوط هواپیمای اوکراینی در آسمان ایران مصاحبه کردند.

نخست وزیر اوکراین: به هر یک از خانواده های قربانیان سقوط هواپیما 8350 دلار غرامت پرداخت خواهد شد ، دیپلماتهای ما همزمان در حال آنالیز چگونگی دریافت غرامت از ایران هستند

به گزارش انتخاب، پس از این تبادل نظر، زلنسکی در تلویزیون اوکراین گفت که دو طرف توافق نموده اند هرچه سریع تر کار تشخیص هویت باقی ماندۀ اجساد قربانیان این حادثه (برای شناسایی هویت اجساد غیرایرانی) همچنین کار مشترک برای رمزگشایی از جعبه های سیاه این هواپیما را شروع نمایند.

به نوشته یورونیوز، رئیس جمهوری اوکراین با تاکید بر اینکه حقایق دربارۀ این حادثه را نمی توان پنهان کرد، اضافه نمود کارشناسان اوکراینی حاضر در ایران همچنان به کار خود ادامه خواهند داد.

زلنسکی ضمن تشکر از جامعۀ بین الملل بویژه کانادا، ایالات متحده آمریکا و بریتانیا به دلیل حمایت هایشان از کی یف در جریان این حادثه، از شرکای بین المللی اوکراین خواست تا زمان تکمیل تحقیقات این حادثه، متحد و مصمم باقی بمانند.

او همچنین از پرداخت غرامت به خانوادۀ قربانیان این حادثه اطلاع داد.

اندکی پس از سخنرانی زلنسکی، اولکسی هونچاروک نخست وزیر اوکراین گفت که دولت اوکراین مبلغ 200 هزار گریونا (معادل 8350 دلار) به هر یک از خانواده های قربانیان این حادثه پرداخت خواهد نمود.

به گفتۀ هونچاروک، پرداخت غرامت به خانواده های کادر پرواز این هواپیما نیز بر عهدۀ شرکت هواپیمایی بین المللی اوکراین است. هنوز شرکت شرکت هواپیمایی بین المللی اوکراین به این خبر واکنشی نشان نداده است.

نخست وزیر اوکراین اضافه نمود که دیپلماتهای اوکراینی نیز همزمان در حال آنالیز چگونگی دریافت غرامت از مقامات ایرانی هستند.

هواپیمای بوئینگ 737 خطوط هوایی اوکراین بامداد چهارشنبه 8 ژانویه (18 دی) با 176 سرنشین تنها مدت کوتاهی پس از پرواز از فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران، با خطای انسانی هدف موشک پدافند هوایی نهاده شد و سقوط کرد.

در پی این حادثه تمام سرنشینان این هواپیما که 32 نفر از آنها اتباع دیگر کشورها بودند، جان باختند.

منبع: انتخاب

به "نخست وزیر اوکراین: به هر یک از خانواده های قربانیان سقوط هواپیما 8350 دلار غرامت پرداخت خواهد شد ، دیپلماتهای ما همزمان در حال آنالیز چگونگی دریافت غرامت از ایران هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر اوکراین: به هر یک از خانواده های قربانیان سقوط هواپیما 8350 دلار غرامت پرداخت خواهد شد ، دیپلماتهای ما همزمان در حال آنالیز چگونگی دریافت غرامت از ایران هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید