ایران مقصد کشورها برای تعمیر و نگهداری هواپیمای بوئینگ و ایرباس شده است

به گزارش وبلاگ هیچکس، محمد محمدی بخش در حاشیه سفر به ترکمنستان به همراه وزیر راه و شهرسازی، در مورد افزایش تعداد پروازها به این کشور، اظهار کرد: افزایش پروازهای مستقیم ایران و ترکمنستان یکی از برنامه های سازمان هواپیمایی است که پیگیری می کنیم، البته در حال حاضر دو پرواز هفتگی به صورت مستقیم از تهران به عشق آباد و بالعکس انجام می گردد.

ایران مقصد کشورها برای تعمیر و نگهداری هواپیمای بوئینگ و ایرباس شده است

وی با بیان اینکه این تعداد پرواز برای آغاز همکاری خوب است، ادامه داد: توجه به اشتراکات زیادی که با کشور ترکمنستان داریم، امیدواریم در سفر وزیر راه و شهرسازی به این کشور، مقدمات افزایش پروازهای دو کشور در کمیسیون مشترک همکاری های مالی ایران و ترکمنستان فراهم گردد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در بین کشورهای منطقه، ترکمنستان یکی از کم پروازترین مقاصد ما است؛ بنابراین رایزنی های لازم برای افزایش تعداد پروازهای بین دو کشور در حال اجرا و به زودی توافقنامه آن امضا خواهد شد.

محمدی بخش در مورد تعمیرات هواپیماهای سایر کشورها در ایران، بیان نمود: امکانات و دانش در ایران برای تعمیر و نگهداری هواپیما و سیستم های فرودگاهی وجود دارد و در حال حاضر کشورهایی از آمریکای لاتین و آسیا هواپیماهای خود یا موتور آن را برای تعمیر به ایران می آورند و در کشورمان این کار انجام می گردد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: این هواپیماها از نوع بوئینگ و ایرباس است و در ایران چک های سنگین آنها را انجام می دهیم.

بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازی، وی تاکید نمود: در واقع مدت هاست دیگر هیچ هواپیمای ایرانی برای تعمیر و نگهداری به خارج ارسال نمی گردد و امروز ایران به مقصد کشورهای بسیاری برای تعمیر هواپیما تبدیل شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: این دستاورد مهم در شرایطی به دست آمده که صنعت هوایی تحت شدیدترین تحریم های ظالمانه و یکجانبه آمریکا قرار گرفته است.

منبع: گردشبان

به "ایران مقصد کشورها برای تعمیر و نگهداری هواپیمای بوئینگ و ایرباس شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران مقصد کشورها برای تعمیر و نگهداری هواپیمای بوئینگ و ایرباس شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید