عکس، این خودروها گران ترین ها در کلکسیون آرنولد شوارتزنگراند

به گزارش وبلاگ هیچکس، گجت نیوز نوشت: آرنولد شوارتزنگر کلکسیونی پر و پیمان از اتومبیل هایی ویژه دارد. در ادامه نگاهی به گرانترین و با ارزش ترین خودروهای این ستاره آمریکایی داریم.

عکس، این خودروها گران ترین ها در کلکسیون آرنولد شوارتزنگراند

آرنولد شوارتزنگر، فراتر از صرفاً یک بازیگر سرشناس است و باید آن را یکی از چهره های برجسته فرهنگ عامه آمریکا دانست. این بازیگر، بدن ساز، فعال محیط زیست و حتی سیاستمدار سابق، با دارایی خاص 540 میلیون دلاری کلکسیونی از انواع خودروهای خاص را برای خود تدارک دیده است. در کلکسیون ماشین شلوغ آرنولد شوارتزنگر از چندین مدل هامر تا سوپرکار بوگاتی را می توان پیدا کرد. در ادامه به 5 مورد از گرانترین خودروهای آرنولد شوارتزنگر می پردازیم.

گران قیمت ترین اتومبیل های ستاره آمریکایی آرنولد شوارتزنگر

مرسدس بنز یونیماگ U1300 SE

  • قیمت: 270 تا 350 هزار دلار

اگر آرنولد یک تراک غول پیکر گران قیمت در کلکسیون خود نداشته باشد، باید تعجب کرد. شوارتزنگر تراکی خاص را برای خود دست و پا نموده که البته اطلاعات ضد و نقیض موجود درباره آن، ممکن است باعث سردرگمی گردد.

اگر به گزارش ها رجوع کنیم، این محصول مرسدس بنز روی یک شاسی متعلق به سال 1977 سوار شده است . به همین دلیل هم در کشور زادگاه خود به عنوان یک خودرو تاریخی در نظر گرفته می گردد. خروجی این تراک مرسدس بنز به لطف پیشرانه دیزل 6.4 لیتری 6 سیلندر خطی توربوشارژ خود به 315 اسب بخار می رسد.

به نظر می رسد آرنولد، چهره مشهور فرهنگ عامه آمریکا به یک نسخه از مرسدس بنز یونیماگ راضی نبوده! طبق گزارشی، او اولین نسخه از یونیماگ را در سال 2014 در یک پلتفرم آنلاین فروش خودرو با قیمت حدود 274 هزار دلار به فروش گذاشت. دو سال بعد هم نسخه دیگری را در فروشگاه ایبی با قیمت 350 هزار دلار فروخت. البته برخی از منابع حکایت از این دارند که این نسخه به فروش رفته در واقع همان اولین نسخه بود؛ با نگاهی به تصاویر موجود از آن ها، خصوصاً امضای آرنولد روی داشبوردشان هم می توان به این نتیجه رسید.

از طرفی دیگر، باید هزینه هنگفت و چالش های واردات چنین خودرویی را در نظر گرفت. آیا معقولانه است که آرنولد دوباره همه این دردسرها را به جان خریده باشد؟ با وجود این، یک منبع با استناد به کیلومترهای پیموده شده از طریق این دو خودرو، مدعی شده است که با یکدیگر تفاوت دارند.

بنتلی کانتیننتال GT اسپید کانورتیبل

  • قیمت: حدود 265 هزار دلار

علاقه آرنولد شوارتزنگر به خودروهای پر زرق و برق بنتلی بر هیچ کس پوشیده نیست و چند خودرو از این شرکت بریتانیایی را می توان در کلکسیون او پیدا کرد.

بازیگر ترمیناتور بیش از یک خودرو از سری کانتیننتال بنتلی را در اختیار دارد که یکی از آن ها نسخه GT اسپید کانورتیبل است. در اواخر سال 2018 بود که شوارتزنگر را مشغول گشت زدن با این خودرو لوکس مشاهده کردند. البته در سال 2018 مجموعاً 5 نسخه از این اتومبیل عرضه شدند که همگی کانورتیبل بودند. همین تشخیص دقیق نسخه خودرو را چالش برانگیز می نماید. با این حال، یکی از منابع می گوید که بنتلی آرنولد شوارتزنگر همان نسخه GT اسپید کانورتیبل است.

نسخه اسپید این بنتلی از یک پیشرانه 6 لیتری 12 سیلندر توئین توربو بهره می برد. این پیشرانه توان فراوری قدرت 633 اسب بخار و گشتاور 822 نیوتون متر را دارد. در زمینه امکانات هم اگر با نام بنتلی آشنایی داشته باشید، احتمالاً احتیاجی به تعریف و تمجید نخواهد بود؛ بنتلی انواع امکانات لوکس و مجلل را پیش رو مشتریان قرار می دهد.

بنتلی کانتیننتال GT سوپراسپرتس کانورتیبل

  • قیمت: حدود 287 تا 320 هزار دلار

مورد بعدی در فهرست گرانترین خودروهای آرنولد شوارتزنگر هم اتومبیل لوکس دیگری از کمپانی بنتلی است که در زمان خود سریع ترین و قدرتمندترین محصول تاریخ این برند بود. کانتیننتال GT سوپراسپرتس کانورتیبل حتی زمان بیشتری را در گاراژ آرنولد گذارنده است؛ بر پایه گزارش ها، او اولین بار در سال 2011 پشت فرمان این خودرو رویت شده بود.

کابین قرمز با رینگ ها و سافت تاپ مشکی این بنتلی، ترکیبی مجذوب نماینده از آب درآمده اند که توجه هر رهگذری در خیابان ها را محو خود می نماید. زیر کاپوت این خودرو کانورتیبل هم پیشرانه ای قدرتمند جا خوش نموده است. یک پیشرانه 6 لیتری W12 توئین توربو با خروجی 621 اسب بخار، نیرو محرکه آن را تامین می نماید. بعلاوه شتاب گیری از 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت فقط 3.9 زمان می برد که با در نظر گرفتن وزن این اتومبیل، رقمی هیجان انگیز است.

این سرانجام مجذوب نمایندهیت های فنی کانتیننتال GT سوپراسپرتس کانورتیبل نیست. این سدان بریتانیایی بعلاوه گیربکس کوئیک شیفت با افزایش 50 درصدی سرعت تعویض دنده، سیستم کنترل ضربه گیری پیوسته و قابلیت FlexFuel را برای بهینه سازی هرچه بیشتر عملکرد به کار می گیرد.

ستاره کمیابی مثل آرنولد شوارتزنگر باید خودرو کمیابی هم داشته باشد که به راحتی قابل دستیابی نباشد. رو هم رفته 80 دستگاه از بنتلی کانتیننتال جی تی سوپراسپرتس در آمریکا عرضه شده بود که یکی از آن ها به آرنولد تعلق دارد.

مرسدس بنز SLS AMG رودستر

  • قیمت: حدود 190 هزار دلار (540 هزار دلار به گزارش برخی منابع!)

مرسدس بنز SLS AMG خودرو پرطرفداری بین سلبریتی های مطرح است؛ کریستیانو رونالدو، فلوید می ودر، کوین هارت و جاستین بیبر فقط برخی از نام هایی اند که در گذشته کنار این سوپرکار آلمانی شنیده ایم. این سوپرکار 583 اسب بخاری در سال 2009 به نوعی به عنوان جانشین خودرو کلاسیک مرسدس بنز 300SL از راه رسید.

بنا به آنچه گزارش ها حکایت می نمایند، آرنولد شوراتزنگر اولین بار در سال 2010 پشت فرمان یک مرسدس بنز SLS AMG رودستر نقره ای دیده شد. مدتی بعد در سال 2012 این بازیگر سرشناس آمریکایی یک نسخه از این خودرو سوپر اسپرت آلمانی را خرید. هرچند قیمت کارخانه این خودرو مرسدس بنز در آن موقع حوالی 190 هزار دلار بود، ولی برخی از گزارش ها خبر از این می دهند که آرنولد آن را با قیمت 540 هزار دلار خریده بود.

این ساخته بخش AMG مرسدس بنز از هر منظری محصولی ویژه است. سافت تاپ و کالیپرهای ترمز هماهنگ با المان های ظاهری نمای داخلی، نمایان گر ظرافت به کار رفته در طراحی این ساخته مرسدس بنزند. از این نکته که بگذریم، این خودرو کروکی نکته مجذوب نماینده دیگری دارد: وزن آن فقط 40 کیلوگرم بیشتر از نسخه کوپه است. چنین وزنی با توجه به اینکه بدنه باید استحکامی مضاعف داشته باشد، بدون شک جای توجه دارد. مرسدس بنز در این اتومبیل بعلاوه رول باری داخلی را پیاده سازی نموده است.

نهایتاً ذکر این نکته اهمیت دارد که مرسدس بنز آ ام گ اس ال ای کروکی با یک پیشرانه 6.2 لیتری V8 تنفس طبیعی، 563 اسب بخار قدرت و 650 نیوتون متر گشتاور فراوری می نماید. به علاوه اینکه فقط ظرف 3.5 ثانیه می تواند از 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد.

بوگاتی ویرون گرند اسپرت ویتس رودستر مدل 2015

  • قیمت: حداقل 1.9 میلیون دلار

بوگاتی ویرون سوپرکاری ویژه است که بین اشخاص معروف خواستار زیادی دارد. آرنولد شوارتزنگر هم از این قاعده مستثنیء نیست و با توجه به شنیده ها، مدل 2015 ویرون گرند اسپرت ویتس رودستر را با قیمت 1.9 میلیون دلاری خریده بود. آرنولد از مجموع 150 دستگاه فراوری شده از این خودرو سوپر اسپرت، هفتاد و چهارمین دستگاه را در اختیار داشت. این بی شک برای ماشین بازهای عاشق و دلباخته سوپرکارها مثل یک رویا به نظر می آید، ولی شوارتزنگر در تبادل نظر با تاپ گیر فقط گلایه و شکایت از این خودرو لوکس داشت.

همان طور که از بوگاتی انتظار می رود، این نسخه ویرون گران ترین خودرو آرنولد شوارتزنگر نام می گیرد. با این حال، آرنولد از هزینه هنگفتی که صرف آن کرد، چندان راضی نیست. او طی مصاحبه خود با تاپ گیر گفته بود که خودرو هرچه گران تر و خاص تر باشد، داشتن آن احمقانه تر است. نهایتاً هم پس از گذشت 3 سال این خودرو بوگاتی را با قیمت 2.5 میلیون دلار به ماشین باز نیجریه ای ملقب به دکتر بوگاتی فروخت.

سرعت و قدرت سرسام آور این ویرون احتیاجی به شرح ندارد. ویرون گرند اسپرت ویتس رودستر از طریق یک پیشرانه 8 لیتری W16 کوادتوربو توانایی فراوری قدرت 1200 اسب بخار و گشتاور 1490 نیوتون متر را دارد و حداکثر سرعت آن به بیش از 400 کیلومتر بر ساعت می رسد. گذشته از این، تنها به کمتر از 3 ثانیه زمان احتیاج دارد تا از 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "عکس، این خودروها گران ترین ها در کلکسیون آرنولد شوارتزنگراند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس، این خودروها گران ترین ها در کلکسیون آرنولد شوارتزنگراند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید