سیلاب در فیروزکوه؛ شهرک کوهسار تخلیه شد

به گزارش وبلاگ هیچکس، فرماندار شهرستان فیروزکوه از تخلیه بعضی از محلات در مسیر سیلاب احتمالی شهرستان فیروزکوه اطلاع داد.

سیلاب در فیروزکوه؛ شهرک کوهسار تخلیه شد

به گزارش تسنیم، محمد حیدری منش عصر امروز در جمع وبلاگ هیچکس با اشاره به آماده باش کامل دستگاه های مرتبط با بحران گفت: با توجه به شرایط قرمز هواشناسی در فیروزکوه و افزایش بارندگی های شدید احتمال وقوع سیلاب در شهر و روستاهای شهرستان فیروزکوه امکان پذیر است.

وی اضافه نمود: با تصمیم ستاد بحران برای پیشگیری از هرگونه تلفات جانی و خسارات کمتر، شهرک کوهسار در حد فاصل امامزاده و مدرسه پیامبر اعظم که در مسیر سیلاب قرار گرفته به طور کامل تخلیه شده است.

فرماندار فیروزکوه در ادامه گفت:ساکنین شهرک کوهسار ضمن دوری از سکونتگاه خود در مسیر سیلاب قرار نگیرند و جوانب احتیاط را رعایت نمایند.

حیدری منش یادآور شد: احتمال بالا آمدن آب در دیگر مسیل ها و رودخانه های شهری و روستایی وجود دارد، لذا تقاضا می گردد شهروندان نسبت به ترددهای درون و برون شهری و توقف حاشیه مسیل ها و رودخانه ها اجتناب نمایند.

وی اعلام نمود: با توجه به ادامه بارش ها برای فردا آدینه، با تصمیم ستاد مدیریت بحران، آدینه بازار فیروزکوه نیز تعطیل خواهد بود.

تلف شدن 200 رأس دام و تخریب کامل 22 واحد مسکونی در سیل دیروز فیروزکوه

حیدری منش با اشاره به خسارات وارده از سیل روز گذشته گفت: بر اساس گزارش کمیته ارزیابی شهرستان فیروزکوه، سیل روز گذشته در حوزه های کشاورزی و دامپروری آسیب های زیادی وارد نموده که در این راستا، بالغ بر 200 رأس دام و یک هزار قطعه مرغ در پنج روستا تلف شدند.

وی اضافه نمود: در این راستا یک سالن از واحد مرغداری در دهستان پشت کوه تخریب و خسارت هایی به این واحد مرغداری وارد شد و در حوزه کشاورزی نیز بالغ بر 600 هکتار اراضی کشاورزی شهرستان فیروزکوه دچار خسارت شده و این موضوع به کشاورزان ما که عایدی سالانه و معیشت آن ها به این امر وابسته است، زیان بسیاری را وارد می نماید.

فرماندار شهرستان فیروزکوه در ادامه گفت: در روستای طرود، طبق ارزیابی اجرا شده، تا به امروز 22 واحد مسکونی تخریب کامل شده است.

وی تأکید کرد: در شهرستان فیروزکوه، نیازمند این هستیم که اعتبارات منابع طبیعی و آبخیزداری برای ایجاد سازه های آبخیزداری پیش بینی گردد؛ در روستای طرود 9 سازه آبخیزداری داشتیم که این سازه ها عملکرد مطلوبی داشتند، اما ضروری است که سازه های جدیدتری احداث گردد.

حیدری منش در سرانجام اعلام نمود: تا به امروز سه دستگاه خودرو در شهر و روستاهای فیروزکوه از بین رفته و قسمت زیادی از 60 واحد مسکونی در شهر فیروزکوه به علت آب گرفتگی دچار مشکلاتی شدند و اثاثیه آنان تخریب شده است.

لازم به ذکر است ساعتی پیش بارش شدید باران منجر به وقوع سیلاب در روستاهای شادمهن، وشتان و سله بن شد اما شدت این سیلاب ها به حدی نبوده که سبب خسارت جدی گردد.

منبع: فرارو

به "سیلاب در فیروزکوه؛ شهرک کوهسار تخلیه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیلاب در فیروزکوه؛ شهرک کوهسار تخلیه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید