ترغیب به سفر با ارزان کردن بلیت هواپیما! ، نادیده دریافت شرایط بحرانی کشور توسط بعضی ایرلاین ها

به گزارش وبلاگ هیچکس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: شرکت های هواپیمایی در این شرایط حساس شیوع ویروس کرونا که بر مسافرت نکردن تأکید می گردد با ارزان کردن بلیط مردم را به سفر ترغیب نکنند.

ترغیب به سفر با ارزان کردن بلیت هواپیما! ، نادیده دریافت شرایط بحرانی کشور توسط بعضی ایرلاین ها

به گزارش وبلاگ هیچکس آنلاین به نقل از ایرنا، باوجود تأکیدهای صورت گرفته همه جانبه از سوی مسئولان، مردم و متخصصان بهداشت و درمان درزمینهٔ خودداری مردم از مسافرت و جا به جایی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اما شرکت هواپیمایی ایران ایرتور با نادیده دریافت این شرایط بحرانی و ارزان کردن قیمت بلیت پروازها به مبلغ 200 هزار تومان باهدف جذب مخاطب سه شنبه 20 اسفند پرواز مشهد - بوشهر را انجام و اقدام به انتقال 120 مسافر از مشهد به بوشهر و 133 نفر از بوشهر به مشهد کرد.

دکتر سعید کشمیری چهارشنبه 21 اسفند در نشست شورای اطلاع رسانی استان بوشهر اضافه نمود: زمان حاضر فرصت مناسبی برای سوءاستفاده از فضای بحرانی نیست، بگذارید استانی که توانسته خود را تا به امروز جمع وجور کند و به طور گسترده آلوده نگردد، این حالت را حفظ کند.

وی خطاب به شرکت های حمل ونقل هوایی و زمینی تأکید کرد: باعث نشوید مردم به استان های درگیر بحرانی به ویروس کرونا سفر نمایند و افرادی که به مشهد رفتند با نیروی انتظامی منتظر بازگشت آن ها برای قرنطینه خواهیم بود.

کشمیری به مردم استان بوشهر بیان کرد: هر شهروندی که به سفر به استان های بحرانی درگیر با ویروس کرونا به ویژه مشهد اقدام کند اشکال ندارد زیارتشان قبول ولی برگردند با هزینه شخصی خودشان باید 14 روز در ورودی استان قرنطینه باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در زمان حاضر 78 درصد از افرادی که در این استان دارای ویروس کرونا هستند، با انجام سفر غیر سرور برای خانواده خود سوغات آوردند.

وی ادامه داد: بر این اساس از 18 نفر مبتلا چهار نفر از استان دیگر بودند و مابقی بومی استان بوشهر هستند و این نشان می دهد غیربومی ها نبودند که به استان بوشهر آمدند و این استان را درگیر این ویروس کردند بلکه این ما هستیم که با بی توجهی به استان های بحرانی درگیر با ویروس کرونا سفر می کنیم.

کشمیری افزود: تا به امروز 636 نفر به بیمارستان ها و مراکز درمانی استان بوشهر مراجعه کردند که از این شمار 130 تا 140 نفر مشکوک شناخته و 47 نفر بستری (36 نفر در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر و 11 نفر در بیمارستان شهید گنجی برازجان) شدند.

وی ادامه داد: مابقی نیز مرخص و 2 نفر که یک مورد بیماری زمینه ای و مورد دیگر نیز که با رضایت شخصی مرخص شده بود، با وضع وخیم به بیمارستان بازگشت اما فوت شدند.

کشمیری با تأکید بر این که هرچند افراد مسن در معرض خطر هستند اما ویروس کرونا به سراغ جوانان نیز می آید گفت: تا به امروز 136 نمونه تست کرونا از استان بوشهر به تهران ارسال شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه نمود: با توجه به تعداد بالای نمونه ها در تهران کوشش شده با تأمین زیرساخت های لازم آزمایشگاه تست کرونا استان بوشهر به زودی راه اندازی گردد.

وی درباره سواد سلامت گفت: استان بوشهر با اقدام های صورت گرفته در 2 سال پیاپی بالاترین سطح سواد سلامت را داشته و تأثیر آن امروز دیده می گردد.

کشمیری افزود: الآن بازار گناوه که میلیونی مردم را از سراسر کشور جمع می کرد به صورت خودجوش باهمت اصناف تعطیل شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تقدیر از اصناف استان بوشهر گفت: اصناف این استان در اقدامی مهم از سود خود برای سلامت جامعه گذشتند.

کشمیری یادآور شد: استان بوشهر به لحاظ شرایط آب و هوایی، دریا و بازار و عسلویه که محل رفت وآمد هزاران نفر از کارگران است می توانست بالاترین انتقال بیماری را به این استان داشته باشد اما با این اقدام اصناف امروز کمترین شمار افراد دارای ویروس کرونا راداریم.

وی بر ضرورت توجه به کمپین در خانه بمانیم تأکید کرد و گفت: از حضور هنرمندان و سلبریتی ها برای ترویج این فرهنگ در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تأکید کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بر ضرورت همکاری رسانه ها برای برجسته سازی کارهای خیرخواهانه مردم، همدلی اصناف و جامعه پزشکی و کارکنان شهرداری که اقدام به تمیز کردن شهرها می نمایند و جمعیت هلال احمر کمتر نامی از آن ها برده می گردد، تأکید کرد.

وی از اتاق بازرگانی استان بوشهر که از امروز هزاران لیتر ماده ضدعفونی را وارد بوشهر می نماید و قرار است منبع های سیار شست و شوی دست در سراسر شهرهای استان راه اندازی گردد، تقدیر کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همچنین بر ضرورت راه اندازی کمپین دست هایمان را بشوییم تأکید کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "ترغیب به سفر با ارزان کردن بلیت هواپیما! ، نادیده دریافت شرایط بحرانی کشور توسط بعضی ایرلاین ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترغیب به سفر با ارزان کردن بلیت هواپیما! ، نادیده دریافت شرایط بحرانی کشور توسط بعضی ایرلاین ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید