بایدن: با وجود اختلافات با ایران، کاهش تحریم های آمریکا اقدامی انسانی است

به گزارش وبلاگ هیچکس، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا طی بیانیه ای از دولت این کشور خواست تا در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، با وجود اختلافات با دولت ایران، تحریم های آمریکا علیه تهران کاهش یابد.

بایدن: با وجود اختلافات با ایران، کاهش تحریم های آمریکا اقدامی انسانی است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ هیچکس، جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا از دولت این کشور خواست تا در بحبوحه شیوع ویروس کرونا تحریم ها علیه ایران کاهش یابد.

بایدن طی بیانیه ای اعلام کرد: در زمان های بحران جهانی، آمریکا باید رهبری کند. ما باید در پیشنهاد کمک به کسانی که در معرض آسیب یا خطر قرار دارند، اولین باشیم. این همان چیزی است که همیشه بوده ایم و در میانه این همه گیری مرگبار که به هیچ مرزی احترام نمی گذارد آمریکا باید گام هایی اتخاذ کند که چه کاری می تواند برای کشورهایی که با این ویروس درگیر شده اند از جمله ایران پیشنهاد دهد حتی اگر ما سلامتی مردم آمریکا را در اولویت قرار دهیم.

معاون رئیس جمهور سابق آمریکا گفت که دولت ترامپ با مانع شدن در مقابل دسترسی ایران به کمک های بشردوستانه، ظالمانه عمل کرده است.

بایدن در ادامه بیانیه خود خواستار صدور مجوزهای گسترده به شرکت های تجهیزات پزشکی و دارویی شد. وی همچنین خواستار تسهیل راستا بانک های بین المللی، شرکت های حمل و نفت و بیمه ای برای فراهم کردن درمان های پزشکی شده است.

بایدن خواستار صدور دستورالعمل های تحریمی جدید به گروه ها و سازمان های امداد رسانی بین المللی در خصوص چگونگی مقابله با ویروس کرونا در ایران شد.

در حالی که دولت ترامپ مدعی پیشنهاد کمک به ایران را شده اما بایدن گفت که این اقدام بدون کاهش تحریم ها موثر نخواهد بود.

باید در این بیانیه گفت: پیشنهاد دولت برای کمک به ایران در صورتی که با گام های واقعی برای اطمینان یافتن از این موضوع که آمریکا تشدید کننده این بحران انسانی فزاینده نیست، ناکافی خواهد بود. با وجود اختلافات بسیار زیادی که با دولت ایران داریم این اقدام صحیح و انسانی است که باید انجام دهیم. برای متوقف کردن موثر این همه گیری در تمام کشورها، نیازمند همکاری با یکدیگر هستیم.

این بیانیه در حالی منتشر می شود که چند روز پیش بایدن در مصاحبه با شبکه ان بی سی نیوز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر رئیس جمهور بود، در شرایط کنونی همه گیری ویروس کووید19 تحریم های ایران را لغو می کرد یا نه، توضیح داد: من اطلاعات کافی درباره شرایط کنونی ایران ندارم... تیم سیاست خارجی من حدس وگمان های زیادی دارد که آیا آنها واقعا در اوضاع دشواری هستند یا دروغ می گویند. (جزئیات بیشتر)

وی اما تاکید کرد که برای تصمیم دریافت درباره لغو تحریم های ایران، به اطلاعات بیشتری نیاز دارد.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "بایدن: با وجود اختلافات با ایران، کاهش تحریم های آمریکا اقدامی انسانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: با وجود اختلافات با ایران، کاهش تحریم های آمریکا اقدامی انسانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید