کسب و کار دیجیتالی افق تجارت فردا است

به گزارش وبلاگ هیچکس، سامانه یکپارچه نظارت بر بیمه های شخص ثالث و چند رشته دیگر از موثرترین روش های تسهیل گرانه صنعت بیمه به شمار می رود که طراحی های لازم برای رشته های دیگر نیز اجرا شده و به زودی اجرایی خواهد شد.

کسب و کار دیجیتالی افق تجارت فردا است

به گزارش خبرگزاری وبلاگ هیچکس ، مهندس سید قاسم نعمتی که در نشست خبری ارائه عملکرد، برنامه ها و پروژه های وزارت امور مالی و دارایی اقتصاد سخن می گفت با اعلام این مطلب اضافه کرد: سیستم نظارت هوشمند بر رشته های بیمه حمل ونقل، آتش سوزی و زندگی با پیشرفت صد در صد و سیستم های نظارت هوشمند بر رشته های بیمه درمان و بدنه، پیشرفت بالای 80 درصد را نشان می دهد و در آینده نزدیک تمامی رشته های بیمه ای با مکانیسم آنلاین پایش خواهد شد.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی از حذف الزام صدور بیمه نامه کاغذی در رشته شخص ثالث و حوادث راننده به عنوان یک تحول عظیم در صنعت بیمه، یاد کرد و گفت: زیرساخت های کافی برای حذف صدور بیمه نامه های کاغذی فراهم شده و اشکالاتی که در بعضی شهرستان ها گزارش شده بود به دلیل ضعف اطلاع رسانی نهادهای همکار بوده است.

وی با اشاره به تفاهم نامه بیمه مرکزی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از سطح بالای تعامل با نهادهای مرتبط اطلاع داد و اضافه کرد: در راستای انجام تکالیف مرتبط با قوانین و اسناد بالادستی، تعامل با نهادهای متناظر در بالاترین سطح ممکن در حال اجرا است.

نعمتی با اعلام این مطلب که دسترسی به بانک جامع اطلاعاتی از نیازهای جدی دستگاه های نظارتی به شمار می رود، اعلام نمود: جنس کسب و کار بیمه ای به اطلاعات جامع و کامل نیازمند است و هر چقدر سطح تعاملی بالاتر باشد فرایند توسعه بیمه با شتاب بیشتری ادامه می یابد.

وی از کسب و کارهای دیجیتالی به عنوان افق تجارت فردا نام برد و اضافه کرد: بستر الکترونیکی برای انجام فعالیت های بیمه ای فراهم شده و با تکمیل زیرساخت ها می توان آینده روشن تری را برای فعالان این صنعت متصور شد.

لازم به ذکر است در این نشست، علی عبداللهی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزات امور مالی و دارایی با قدردانی از عملکرد مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی کسب عنوان برتر توسط مجموعه بیمه مرکزی بصورت سه سال متوالی را نشانه بلوغ سازمانی دانست و گفت: کسب رتبه نخست در سومین سال متوالی کاری پیچیده و سخت است که از توجه خاص بیمه مرکزی به موضوع فناوری حکایت دارد.

وی از حذف بیمه نامه های کاغذی نیز به عنوان یک دستاورد ویژه یاد کرد و کسب عنوان نخست نهادناظر صنعت بیمه در حوزه دیجیتال را تبریک گفت.

->

منبع: خبرگزاری آریا

به "کسب و کار دیجیتالی افق تجارت فردا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسب و کار دیجیتالی افق تجارت فردا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید