تکمیل سه گانه تلخ آرژانتین و مسی

به گزارش وبلاگ هیچکس، آرژانتین با قبول شکست در برابر شیلی در ضربات پنالتی کوپا آمریکای سال 2016، برای سومین سال پیاپی در فینال یک رویداد بزرگ باخت.

تکمیل سه گانه تلخ آرژانتین و مسی

به گزارش وبلاگ هیچکس از ایرنا، آرژانتین می خواست ماجرای جام جهانی 2014 و کوپای آمریکای 2015 را به دست فراموشی بسپرد.

لیونل مسی در صدد این بود تا سرانجام در رده بزرگسلان به یک افتخار بزرگ با تیم ملی کشورش برسد. آنها با قدرت تمام رقبایشان را تا رسیدن به فینال قلع و قمع کرده بودند و حریفشان در فینال یعنی شیلی نیز یکی از همان تیم ها بود که در مرحله گروهی به شاگردان جراردو ماریتینو باخته بود.

آلبی سلسته با ترکیب سرخیو رومرو، گابریل مرکادو، نیکولاس اوتامندی، رامیرو فونس موری، مارکوس روخو، لوکاس بیلیا، خاویر ماسکرانو، اور بانگا، لیونل مسی، گونزالو هیگواین و آنخل دی ماریا به میدان آمده بود و در سوی مقابل تیم خوان آنتونیو پیتزی با این نفرات راهی زمین شده بود: کلودیو براوو، مائوریتسیو ایسلا، گری مدل، گونزالو خارا، ژان بوسژور، آرتورو ویدال، مارسلو دیاز، چارلز آرانگوئیز، خوزه پدرو فوئنزالیدا، آلکسیس سانچز و ادواردو وارگاس.

آرژانتین تیم برتر میدان بود. آنها در ورزشگاه مِت لایف ایالات متحده که بیش از 82 هزار نفر را در خود جای داده بود در همان دقیقه 21 می توانستند به گل نخست دست پیدا کنند اما بازهم هیگواین مانند فینال جام جهانی 2014 بادآورده را به باد داد و تک به تک را به بیرون فرستاد.

چند دقیقه بعد مسیِ آماده به قلب دفاع شیلی زد و در بین راه با سد محکم مارسلو دیاز روبرو شد. داور در سوت خود دمید و به هافبک شیلی کارت زرد دوم را داد و این بازیکن از زمین اخراج شد.

این بهترین اتفاق برای آرژانتین می توانست باشد اگر در دقیقه 43 مارکوس روخو با کارت قرمز مستقیم از زمین بیرون نمی رفت و تعداد نفرات 2 تیم برابر نمی شد.

در نیمه دوم و در اوقات اضافه اتفاق خاصی رخ نداد و 2 تیم بازهم مانند فینال سال 2015 کارشان به ضربات پنالتی کشیده شد.

ویدال ضربه اول را زد و رومرو بازهم نشان داد یک پنالتی گیر ماهر است. لحظاتی بعد اما مسی در عین ناباوری و بر خلاف سال 2015 پنالتی خود را به جای درون دروازه به آسمان فرستاد.

کاستیو و ماسکرانو پنالتی های دوم را به گل تبدیل کردند. آرانگوئیز و آگوئرو نیز به همین ترتیب عمل کردند و نتیجه 2 بر 2 مساوی شد.

بوسژرو پنالتی چهارم قرمزپوشان را وارد دروازه کرد اما پنالتی لوکاس بیلیا توسط براووی آماده دفع شد. در نهایت فرانسیسکو سیلوا پنالتی پنجم تیمش را به تور دروازه البی سلسته چسباند و شیلی برای دومین بار پیاپی با شکست آرژانتین فاتح کوپاآمریکایی کرد که جشن 100 سالگی اش برگزار می شد.

آرژانتین نیز به یک سه گانه عجیب و تلخ دست پیدا کرد. شکست در سه فینال پیاپی که هیچکدام در 90 دقیقه رقم خورد.

باخت به آلمان در فینال جام جهانی 2014 در اوقات اضافه، شکست در برابر شیلی در فینال کوپا آمریکای سال 2015 در ضربات پنالتی و مجددا شکست در فینال کوپاآمریکا این بار در سال 2016 ولی بازهم به دست شیلی و در ضیافت پنالتی ها.

از آن روزها حدودا چهار سال می گذرد و مسی و دوستانش همچنان به دنبال قهرمانی هستند. آنها در جام جهانی 2018 در مرحله یک هشتم نهایی کنار رفتند و در کوپا آمریکای 2019 نیز به عنوانی بهتر از سومی نرسیدند.

منبع: جام جم آنلاین

به "تکمیل سه گانه تلخ آرژانتین و مسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکمیل سه گانه تلخ آرژانتین و مسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید