چهارشنبه خاتمه سال همدان با 62 نفر مصدوم برگزار گردید

به گزارش وبلاگ هیچکس، رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان همدان گفت: افزون بر همه تاکید ها و هشدار ها با تاسف آمار دردناک 62 نفر مصدوم را در خاتمه سال و بر اثر برگزاری غیر اصولی مراسم چهارشنبه سوری با انفجار انواع مواد محترقه در استان داریم.

چهارشنبه خاتمه سال همدان با 62 نفر مصدوم برگزار گردید

به گزارش جام جم آنلاین؛ دکتر حبیبب معصومی، اضافه کرد: تعداد مصدومان چهارشنبه آخر سال99 استان همدان تا به امروز 62 نفر اعلام شده است که بر اساس آمار منتشر شده رسمی فوریت های پزشکی استان همدان 53 نفر از مصدومان مرد و بقیه خانم هستند.

رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان همدان ادامه داد: 85 درصد مصدومان مرد و بقیه خانم هستند که 91 درصد آنان سرپایی از خدمات درمانی بهره مند شدند؛ 50 درصد مصدومان در محدوده سنی6 تا 18 سال قرار دارند. 24 درصد مصدومان در رنج سنی 18 تا 29 سال و 19 درصد آنان نیز 29 تا 60 سال دارند؛ حدود 6 درصد زیر 6 سال سن داشته اند.

دکتر معصومی با یاد آوری این که صدمات گزارش شده توسط همکاران سوختگی درجه یک، درجه و بریدگی بوده است، اضافه کرد: به ترتیب آسیب به دست ها را 58 درصد شامل و 30 درصد آسیب ناشی از انفجار ها نیز به چشم ها مربوط و بقیه به سایر اعضای بدن مرتبط است؛ که 76 درصد آسیب ها به استفاده کنندگان مواد محترقه وارد و بقیه نیز به رهگذران مرتبط است.

لازم به ذکر است از شروع ماه جاری تا نیمه همین ماه 72 نفر با مواد محترقه آسیب دیدند و فوتی در استان نداشته ایم.

منبع: جام جم آنلاین

به "چهارشنبه خاتمه سال همدان با 62 نفر مصدوم برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهارشنبه خاتمه سال همدان با 62 نفر مصدوم برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید