ایرج طهماسب مهمونی اش را به تلویزیون می برد؟

به گزارش وبلاگ هیچکس، مهمونی ایرج طهماسب در حالی به قسمت های پایانی انتشارش در شبکه نمایش خانگی نزدیک می گردد که مدتی است گمانه های ادامه ساخت آن در تلویزیون، قوت گرفته است.

ایرج طهماسب مهمونی اش را به تلویزیون می برد؟

به گزارش ایسنا، ایرج طهماسب بعد از قطع همکاری با تلویزیون و خاتمه فراوری کلاه قرمزی (سال 97)، دو سال قبل قدم دیگری برداشت و با عروسک هایی نو در فضایی متفاوت، مجموعه مهمونی را در شبکه نمایش خانگی فراوری کرد.

اتفاقی که در همان زمان بسیاری از کارشناسان و بعلاوه اهالی رسانه را وادار کرد، این پرسش را با مدیران صداوسیما در میان بگذارند که آیا برنامه مهمونی با جذب تعداد قابل قبولی مخاطب در فضای مجازی، نمی توانست برنامه ای برای تلویزیون باشد؟ و در شرایطی که رییس صداوسیما از همان ابتدا مطالبی را درباره همکاری مجدد با بعضی هنرمندان باتجربه و حرفه ای مطرح نموده بود، آیا نمی شد به همکاری مجدد با هنرمندانی، چون ایرج طهماسب فکر کرد؟

اما یک سال پس از پخش قسمت نخست و محبوبیت شخصیت های عروسکی بین مردم، مهمونی در مقطعی ـ تابستان و پاییز 1401 ـ برای فراوری فصل دوم، چراغ خاموش جلو رفت و ناگهان بار دیگر برای پخش اعلام حضور کرد.

بر این اساس در شرایطی که این پیشینه را از سازندگان برنامه سراغ داریم، حضور دوباره و بدون اعلام قبلی ـ این بار در تلویزیون ـ آن هم پس از مناقشه های سال های قبل بر سر ساخت کلاه قرمزی با مدیران قبلی سازمان صداوسیما که حالا هیچکدام بر سر کار نیستند، چندان هم دور از فکر به نظر نمی رسد.

حالا خبر هایی مبنی بر بازگشت برنامه ایرج طهماسب به تلویزیون قوت گرفته است. پیگری های خبرنگار ایسنا از مدیران پلتفر های پخش نماینده هم به دریافت پاسخی قطعی مبنی بر ادامه ساخت مهمونی در شبکه نمایش خانگی منجر نشده است؛ ضمن اینکه به تازگی نامه ای در فضای مجازی منتشر شد که در صورت صحت، مُهر تاییدی بر حضور مهمونی در تلویزیون است و از علنی شدن این اتفاق طی ما های آینده خبر می دهد.

در این نامه که به امضای سرپرست اداره بازرگانی صداوسیما رسیده، به شرکت های تبلیغاتی اعلام شده است که با توجه به ادامه ساخت مهمونی در شبکه نسیم، در صورت تمایل برای تبلیغات در این برنامه اقدام نمایند.

این نامه که از سوی بسیاری سندی مبنی بر به توافق رسیدن سازندگان مهمونی با تلویزیون تعبیر شده است، البته با شرح یکی از تهیه نمایندگان مهمونی به ایسنا همراه شده که هنوز خبری از ساخت فصل نو مهمونی نیست و تصمیمی برای ادامه ساخت آن در مدیوم خاصی گرفته نشده است.

طبق اعلام این تهیه نماینده پخش این مجموعه که این روز ها از شبکه نمایش خانگی منتشر می گردد، تا سه قسمت دیگر به خاتمه می رسد و بعد از خاتمه، تصمیم گیری برای پخش صورت خواهد گرفت.

بر این اساس، نامه مذکور می تواند ارزیابی اولیه مالی تلقی گردد، از سوی تلویزیون و سازندگان مبنی بر مقدار جذب اسپانسر و تبلیغ نماینده، تا اینکه در نهایت رأی به ساخت در تلویزیون بدهند یا خیر.

در هفته های اخیر بعلاوه اظهارات پیمان جبلی درباره بازگشت چهره ها به تلویزیون از سوی بعضی، به عنوان همکاری دوباره ایرج طهماسب با صداوسیما تعبیر شده بود.

رئیس صداوسیما درباره اینکه آیا بازگشت ایرج طهماسب و دیگر چهره ها به رسانه ملی ادامه دار خواهد بود؟ اظهار نموده است: تلویزیون با خیلی از تهیه نمایندگان، مجریان و یا برنامه سازانی که علاقه مند به استفاده از برند های شناخته شده و بعلاوه برنامه ها، ساختار ها و برند های نو هستند، مذاکراتی داشته است.

در پی این اظهارات، یکی از مدیران شبکه نسیم هم به ارائه پاسخی کوتاه بسنده کرد که این پاسخ هم چراغ سبزِ حدس ها را روشن نگه داشت. او به این نکته اشاره نمود که پیرو صحبت های رئیس سازمان صداوسیما این سازمان از هنرمندانی که در چارچوب سیاست های فرهنگی مشغول فعالیت اند و در این راستا کار می نمایند حمایت می نماید. در شبکه نسیم به طور ویژه که موضوع نشاط و تفریح را در دستور کار دارد و همواره هم همین طور بوده که در تلویزیون و این شبکه به روی این هنرمندان باز بوده و هست.

بر اساس این گزارش، قسمت بیست و ششم از برنامه مهمونی چندی روزی است که با حضور بیژن بنفشه خواه در شبکه نمایش خانگی منتشر شده و هنوز چند قسمت تا خاتمه این برنامه در شبکه نمایش خانگی باقی است.

هوتن صبور، کاظم سیاحی، بهادر مالکی، سهیل مستجابیان، الی امامی، امیر ادیب و نازنین شعبانی صداپیشگان این مجموعه اند و عیسی یوسفی پور، محمد لقمانیان، پیمان فاطمی، شیما بخشنده، علی پاکدست و نگار شهبازی، گردانندگان عروسک های فصل دوم سریال مهمونی بودند و علی زرمهری، سهیل رهبر، زارع سارا صبری و احمد فیاض در فصل نو مهمونی به ایفای نقش پرداخته اند.

منبع: فرارو

به "ایرج طهماسب مهمونی اش را به تلویزیون می برد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرج طهماسب مهمونی اش را به تلویزیون می برد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید